€ 2,5 miljoen voor Molenfonds van De Hollandsche Molen

7 oktober 2026

€ 2,5 miljoen voor Molenfonds van De Hollandsche Molen

Restauratie Braakmolen in Goor

Minister van OCW Rianne Letschert maakte op 30 september bekend € 2,5 miljoen beschikbaar te stellen voor het Molenfonds. Een welkome impuls voor het fonds dat inmiddels een stevige positie heeft verworven in de financiering van restauraties en groot onderhoud van molens. ‘Wij zijn blij dat ook het kabinet Jetten zich de grote betekenis van het Molenfonds realiseert. Het fonds bewijst al negen jaar dat je met een combinatie van publieke en private middelen continuïteit in het molenbehoud kunt verzorgen’, aldus Nicole Bakker, directeur-bestuurder van De Hollandsche Molen.

Volgens Bakker fungeert de 2,5 miljoen bovendien als vliegwiel voor andere partijen om ook bij te dragen aan het fonds. De overheidsbijdrage voor het Molenfonds wordt de komende jaren besteed aan met name groot onderhoud van rijksmonumentale molens. Dat is hard nodig.

Uitdagingen
Het molenbehoud heeft te maken met tal van uitdagingen. Zo is het met de toenemende verstedelijking steeds lastiger om molens letterlijk voldoende bewegingsruimte te geven. Daarnaast raken molenorganisaties steeds meer in financiële problemen. De kosten van het onderhoud stijgen, terwijl de hoogte van de subsidies niet meebeweegt. Ook wordt het steeds moeilijker om de benodigde cofinanciering te werven. Geen cofinanciering betekent dan voor dat deel ook geen subsidie.

Word Molenvriend

Nederland zonder molens is ondenkbaar. Maar om deze monumentale iconen te laten draaien en malen is geld en aandacht nodig.

of abonneer je op onze nieuwsbrief!