Nationale Molendag 2025

14 mei 2025

Nationale Molendag 2025

Groep mensen op een zonnige dag bij de watermolen de Grathemermolen

Onder het motto ‘Laat je omverblazen’ vond dit weekend de 52ste VriendenLoterij Nationale Molendag plaats. Dat was niet aan dovemansoren gericht. Het aantal mensen dat afgelopen weekend op molenpad ging kwam ongeveer overeen met het aantal van vorig jaar en dat betekent rond de 130.000 bezoekers. De Hollandsche Molen, de organiserende vereniging van dit landelijke molenevenement, telde hierbij zo’n 750 deelnemende molens in het land.

‘Natuurlijk hielp het weer mee, zonnige dagen en een heerlijk molenwindje. Maar los daarvan geeft dit hoge bezoekersaantal goed aan dat molens ook anno 2025 heel veel mensen plezier geeft’, stelt Nicole Bakker, directeur-bestuurder van De Hollandsche Molen, tevreden vast.
‘Dit succes is vooral te danken aan de molenaars en duizenden andere vrijwilligers die zich niet alleen tijdens Nationale Molendag maar het hele jaar door vol energie inzetten voor hun molens.’

Foto Grathemermolen in Grathem officieel in bedrijf gesteld. © Het Limburgs Landschap.

Word Molenvriend

Nederland zonder molens is ondenkbaar. Maar om deze monumentale iconen te laten draaien en malen is geld en aandacht nodig.

of abonneer je op onze nieuwsbrief!